لایک شد
شما قبلا لایک کرده اید

معاونت حفاری شركت حفاری و اكتشاف انرژی گستر پارس نقش تعیین كننده ای در انجام عملیات حفاری و تكمیل چاههای نفت و گاز با بهترین كیفیت و در زمان تعیین شده را دارا می باشد كه جهت نیل به این هدف و با دارا بودن واحدهای تحت سرپرستی خود و تجهیزات و ماشین آلات مربوطه بصورت مستمر و بدون وقفه عملیات حفاری را انجام می دهد

معاونت حفاری شامل واحد های زیر میباشد:

•      مدیریت عملیات

این مدیریت به دو بخش عملیات حفاری خشكی و دریا تقسیم شده است  كه هر واحد با بكارگیری دكلهای تحت پوشش به ترتیب مسئولیت انجام عملیات حفاری در خشكی و دریا را راهبری می نماید.

واحدعملیات خشكی با در اختیار داشتن 5 دستگاه دكل حفاری طبق آخرین استانداردهای موجود و مجهز به بهترین تجهیزات و ماشین آلات و بالغ بر 700 نفر پرسنل كارآزموده و مجرب، عملیات حفاری در كلیه میادین نفت و گاز كشور را انجام می دهد.

واحد عملیات دریایی كه در آینده نزدیك با ورود اولین دكل دریایی عملیات حفاری را در میادین نفت و گاز خلیج فارس آغاز خواهد نمود.

•      مدیریت نگهداشت و تعمیرات

ماشین آلات و تجهیزات ، یكی از مهمترین سرمایه های هر شركت می باشد؛ لذا توسعه ، یكپارچگی و به روز بودن علوم و تكنیكهای نگهداری و تعمیرات از الزامات شركت PEDEX می باشد . در حال حاضر خرابی ماشین آلات و تجهیزات در صنعت نه تنها باعث توقف عملیات و در نتیجه كاهش درآمد و بدنبال آن نارضایتی كارفرمایان می گردد بلكه عواملی مانند كیفیت ، ایمنی و محیط زیست را نیز تحت تاثیر قرار داده است . با توجه به موارد فوق داشتن دستورالعمل ها ، مكانیزم ها ، ابزارها و نرم افزارهای مناسب جهت انجام برنامه ریزی ها لازم و ضروری می باشد. در این خصوص مدیریت نگهداشت و تعمیرات با عنایت به موارد ذكر شده فوق اهداف زیر را سرلوحه خود قرارداده است :

    •      گسترش سطح فعالیتهای پیشگیرانه تجهیزات

    •      سازماندهی فعالیتهای واحد نگهداشت و تعمیرات

    •      پیگیری و كنترل فعالیتهای در حال اجرا

    •      ایجاد بستر اطلاعاتی جهت تجزیه و تحلیل خرابی ها

    •      كنترل هزینه های نگهداری و تعمیرات

    •      حفظ سوابق ، تجربیات و دانشهای فنی ایجاد شده ( پرسنل و تجهیزات )

    •      مدیریت قطعات یدكی تجهیزات

    •      ایجاد زیرساختها و بسترهای اطلاعاتی لازم جهت پیاده سازی تكنیكهای نوین نگهداری و تعمیرات

با بكارگیری پرسنل متخصص و مجرب و همچنین ایجاد واحدهای تعمیراتی شامل برق ، مكانیك ، ابزار دقیق ، جوشكاری و ... در پایگاه پشتیبانی حمیدیه و نظارت و بررسی مستمر تجهیزات و ماشین آلات دكلهای شركت این اهداف تحقق یافته است.

•      واحد ابزار در گردش

این واحد با پرسنل مجرب و امكانات خود شامل انبار مسقف به مساحت  1200 متر مربع و pipe Yard به مساحت 15000 متر مربع و ابزار و تجهیزات مورد نیاز ، وظیفه تامین و نگهداری ، تعمیر و آزمایش كلیه تجهیزات سرچاهی از قبیل شیرهای فوران گیر( B.O.P ) و شبكه كاهنده ( Choke manifold ) و همچنین لوازم درون چاهی شامل لوله های حفاری و وزنه Fishing Tools , Scraper , Jar , Collar و .... را بر عهده دارد.

با توجه به وجود برخی میادین پرفشار در كشور و اعلام نیاز كارفرمایان ، با خرید دو مجموعه فورانگیر و شبكه كاهنده با فشار كاركرد 10 و 15 هزار پامی واحد ابزار در گردش آماده سرویس دهی به چاهها با شرایط فوق می باشد.